Son Dakika
16 Haziran 2021 Çarşamba

Bakan Eroğlu, Burdur’a Geliyor

10 Aralık 2017 Pazar, 11:14

Burdur’un ‘fahri hemşehrisi’ Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, hafta sonu Burdur’a ‘yine heybesi dolu’ yeni yatırım müjdeleriyle geliyor. Burdur’da son yıllarda pek çok yatırıma imza atan Orman ve Su İşleri Bakanlığı, ilimizdeki ‘yatırım şampiyonluğu’ ünvanını yeni yatırım dalgasıyla perçinliyor. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 10 Aralık Pazar günü Burdur’da düzenlenecek olan programda, ilimize 81 milyon lira yatırım bedelli 13 adet tesisin temel atma merasimine iştirak edecek.

Daha önce de pek çok kez ilimizi ziyaret eden, Burdur temaslarını yatırım müjdeleriyle taçlandıran, ‘Burdur’a yine heybem dolu geldim’ diyen Bakan Eroğlu, 10 Aralık 2017 Pazar günü gerçekleştireceği Burdur programı kapsamında ilimizde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 12 adet, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilecek 1 adet tesisin temelini atacak.

Burdur’a 81 Milyon TL’lik 13 Tesis

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, saat 13.30’da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenecek toplu temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Merkez İçme Suyu İsale Hattı, Çavdır Ambarcık Koca Mustafa Göleti, Tefenni Göleti Sulaması Yenilemesi, Merkez Başmakçı, Merkez Yaylabeli, Merkez Suludere, Merkez Günalan, Yeşilova Örencik Regülatörü ve Sulamaları ile 4 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı merasimde DKMP Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak, Salda Gölü Tabiat Parkı kır lokantası iyileştirme çalışmaları ve çevre düzenlemesi, Burdur Gölü giriş takı ve Soğanlı Sazlığı kuş gözlem kulesi ile Serenler Tepesi Tabiat Parkı yol bakım onarımının temelini atacak.

Burdur’da 10 aileye gelir getirici tür, 10 aileye de Orköy sertifikası verecek olan Prof. Dr. Eroğlu, ceviz, badem, lavanta, mahlep, dut ve zerdali fidan türlerinden oluşan toplam 2.500 adet fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Burdur’a 9 Milyon 460 Bin Metreküp İçme Suyu

Temin Edilecek

Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılacak tesislerle Burdur’a 9 milyon 460 bin metreküp içme suyu sağlanacak. 2 bin dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşacak. 241 bin metreküp su depolanacak. Depolama tesislerinin sulama inşaatları tamamlandığında 4.970 dekar zirai arazi sulamaya açılacak. Ayrıca 4 köy taşkın zararlarından korunacak.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Burdur Haber Sitesi Tüm Hakları Saklıdır Olay15.com