Son Dakika
17 Haziran 2021 Perşembe

Başkan Ercengiz: Altyapıya yıllardır yatırım yapmayanların gülünç durumudur..

21 Ocak 2018 Pazar, 17:50

Cuma Gecesi Gazi Caddesinde ana su borusunun patlaması neticesinde Göksavaş caddesinde yer alan esnafların bazılarının bodrum katlarını su basmış, esnaf mağdur olmuştu. Bu olayın üstüne esnafı ziyaret eden Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi ve bir kısım vatandaş Belediye ve Belediye Başkanı Ercengiz’i eleştirmiş, Belediye’yi ve belediye çalışanlarının olaya geç müdahale ettiğini iddaa ederek beceriksizlikle suçlamıştı.

Cuma gününden beri İstanbul ve Yalova’da programları olduğu için il dışında olan Başkan Ercengiz suskunluğunu sosyal medya hesabı üzerinden bozdu.

Başkan Ercengiz esnafın mağduriyetinin giderileceği hususunu bir kez daha dile getirirken, kendisini eleştiren muhaliflere de “UCUZ Siyaset Yapmayın!” mesajı verdi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz;

Gazi Caddesi üzerinde ana boru patlağı nedeniyle Göksavaş Sokak esnafımızın bodrum katlarında yaşanan su baskını sonucu oluşan mağduriyetlerin giderilmesi için gereken ne ise yapılacaktır. Bu talihsiz olay nedeniyle yetkili ve ilgili arkadaşlar şehir dışında olmam nedeniyle kurumsal olarak gerekli ziyaretleri yaparak esnafımıza geçmiş olsun dileklerimizi hem de zarar tespit için çalışmaları yapmışlardır. Esnafımıza bir kez daha geçmiş olsun diyor en kısa zamanda mağduriyetlerinin giderileceğini ifade etmek istiyorum.

Durumdan siyasi rant devşirme amacıyla hem esnafımızı hem de halkımızı yanlış bilgilendirmek üzere açıklama yapanlara gerekli yanıtı yarın vereceğiz. Burdur Belediyesi personeli her dönemde özveri ile çalışarak halkına hizmeti şiar edinmiş insanlardır, vatandaşımız da bunu görüp gerekli takdiri göstermektedir. Ucuz siyasete malzeme edilmeyecek bu durum yıllarca altyapıya yatırım yapmayanların gülünç durumudur.

sabahın sekizine kadar sıfırın altında suyun içinde çaba sarfeden emekçiyi aşağılayan yetersizlikle suçlayan siyasetçiyi de tüm Burdur Belediyesi çalışanlarının vicdanına bırakıyorum…

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Burdur Haber Sitesi Tüm Hakları Saklıdır Olay15.com