Son Dakika
16 Haziran 2021 Çarşamba

Başkan: “Vatanımıza,bayrağımıza,memleketimize sahip çıkalım” dedi 5 Bin bayrak dağıttı.

12 Mart 2019 Salı, 19:09

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabul edilmesinin 98. Yıldönümünde kent merkezindeki ve esnaflara 5 Bin  bayrak dağıttı.

Mehmet Âkif Ersoy tarafından kaleme alınan şiirin, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 12 Mart 1921’de İstiklal Marşı olarak kabul edilişinin 89. Yıldönümünde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz  kent merkezi başta olmak üzere sanayi ve çevresindeki esnaflara, dükkanlarına ve evlerine asmaları için 5000 adet Türk Bayrağı hediye edildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Türk Ulusu’nun, yurt ve bayrak sevgisinin, özgür yaşama tutkusunun, haksızlıklara karşı duruşunun, ulusal birlik ve bütünlüğünün simgesi olan İstiklal Marşımız eşsiz bir yapıttır. İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ulusal marş olarak kabul edilişinin 89.yıldönümünde, başta Yüce Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, TBMM’de Burdur’u milletvekili olarak temsil eden, değerli şair Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve saygıyla anıyoruz.  Vatanımıza, bayrağımıza, memleketimize sahip çıkalım. Hep bir olalım beraber olalım düşüncesi ile böylesine özel bir günde İstiklal Marşımızla bütünleşen Türk Bayrağımızı esnaflarımıza hediye ediyoruz” şeklinde konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Burdur Haber Sitesi Tüm Hakları Saklıdır Olay15.com