Son Dakika
16 Haziran 2021 Çarşamba

Burdur Akaryakıt İstasyonları Sahiplerinden Basın Açıklaması

16 Ekim 2018 Salı, 21:26

Burdur halkına akaryakıt Lpg fiyat bilgilendirme mesajı ve basın açıklamasıdır.

Burdur Belediyesi Meclis üyesi ve encümeni Sayın  Mehmet Yavuz Kaya’nın yaptığı basın açıklamasında Burdur Belediyesi Belediye Başkanımız Sayın Ali Orkun Ercengiz ve Belediye  akaryakıt istasyonlarında satılan lpg ile kayyumla yönetilen Bucak Belediyesi arasındaki lpg fiyatlarının arasındaki farkı gündeme taşımıştı.
Burdur ilinde söz konusu fiyat politikası uygulaması ilimizde hizmet veren  akaryakıt bayileri ve Belediye işletmeleri de dahil olmak üzere Akaryakıt dağıtım şirketlerinin belirlemiş olduğu ve ayrıca Epdk fiyatı üzerinden yapılmaktadır.
Epdk piyasa taban ve tavan fiyatlarını  belirlemektedir.  Bu nedenle Burdur ilinde hizmet veren bayilerin yüksek fiyata ürün satmış olması söz konusu değildir. Devamlı olarak online takip edilen bir sistemde pahalıya mal  satmak, kaçak akaryakıt satmak vb. usülsüz işler ağır cezai müeyyidelere çarptırılmaktadır.

Sizlere Burdur da hizmet veren Akaryakıt bayileri  olarak Sayın Yavuz Mehmet Kaya’nın ifadesinde kullandığı “tam yüzde 17,70 kazıklanmışım” sözü ticari ahlaka uygun olmayıp bilinçsizce söylenmiş biz sözdür. Ayrıca Burdur Belediyesine de Kayyum atanmasını istemek düşüncesi de bu kapsamda çok saçmadır.

Burdur ilinde sizlere hizmet etmekte olan bayiler olarak kaliteden güler yüzden ödün vermeden sizlerin güvenini kazanarak hizmet vermeye devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyoruz. Bu bağlamda Belediye petrollerini ve biz Burdur Petrol akaryakıt istasyonlarını tömet altında bırakan bu açıklamayı kamu oyuna yapmak zorunluluğunu hissettik….

Saygılarımızla

 

 

Akay Petrol, Binay Petrol, Kurt Petrol, Mudul Petrol, Kabacalı Petrol, AFM Petrol….

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Burdur Haber Sitesi Tüm Hakları Saklıdır Olay15.com