Son Dakika
19 Haziran 2021 Cumartesi

Burdur Belediyesinden Basın Açıklaması

18 Ekim 2018 Perşembe, 12:35

Burdur Belediyesi, İYİ Partili Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Yavuz Kaya’nın basına yaptığı açıklamalara istinaden yazılı açıklamada bulundu.

İŞTE BURDUR BELEDİYESİ’NİN YAZILI AÇIKLAMASI

Belediyemizin kurucusu ve iştirakçisi bulunduğu BAHTAŞ ve BİMTAŞ şirketlerine KAYYUM atanmasına dair sosyal medyada Yavuz Mehmet KAYA tarafından yapılan açıklamalar ibretle izlenmektedir.

2014 Yerel Seçimleri ile göreve geldiğimiz tarihte söz konusu şirketlerimizin bıraktığı borç stoku  5.168.900,00 TL idi. İyi bir yönetim anlayışı ve işletmecilik sitemi ile başarıyı yakalayıp, Bimtaş Göl Tesisleri, İstasyon Park Restoran ve Susamlık Tesisleri yeni yapımları ile revizyonlarını gerçekleştirmiş bulunuyoruz.

Yeni yapılan lisans sözleşmeleri ile Belediyemize ve şirketlerimize  Asfalt Kazıma Makinası, Binek Araç, Ford Kamyon ve Tanker  araçlarını kazandıran  3.841.000,00  TL lik yatırım bütçesi ile geleceğe güvenle bakan bir sistemle çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Şirketlerimiz Y. Mali Müşavirleri ile sürekli izlenmekte Sayıştay Denetimine açık olduğu için denetlenmekte, her türlü hata ve usulsüzlüğe neden olacak durumlarla ilgili tedbirler alınmaktadır.

Hal böyleyken Y. Mehmet KAYA tarafından yapılan açıklamanın mesnetsiz ihbar ve iftira olduğu değerlendirilmektedir.Tüm yasal haklarımız saklı kalmak kaydıyla her türlü dava açma yoluna gidilecektir. Saygılarımızla

İYİ PARTİLİ KAYA NE DEMİŞTİ?

İyi Parti Belediye Meclis Üyesi Yavuz Mehmet Kaya: “Bucak Belediyesinin Petrol şirketinden 3.39 kuruşa aldığım aynı LPG, Burdur belediyesi akaryakıt şirketinde 3.99 TL” – Ucuz gazın sebebi, kayyım ise Burdur Belediyesine’de kayyım istemek en doğal hakkımız”

İyi Parti Burdur Belediye Meclis Üyesi Yavuz Mehmet Kaya, Bucak Belediyesinin Belpaş Petrol isimli şirketinden 14 Ekim 2018 günü 0291 Numaralı fiş ile 41.02 TL.lik LPG gazını 3.39 TL. den aldığını, aynı gün Burdur Belediyesinin işlettiği Köprübaşındaki akaryakıt istasyonundan 0281 numaralı fiş ile aldığı LPG’nin ise kendisine litresi 3.99 TL’den satıldığını söyledi. ” Hesap makinesi benim ekonomi profesörümdür.” diyen Kaya, Tam yüzde 17,70 kazıklanmışsın. Sonra düşündüm neden bu şekilde diye? Hizmette de önemli bir fark göremedim!”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Burdur Haber Sitesi Tüm Hakları Saklıdır Olay15.com