Son Dakika
16 Haziran 2021 Çarşamba

Burdur CHP İl Kongresi Gerçekleşdi

15 Şubat 2020 Cumartesi, 21:10

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur 37. Olağan Kongresi bugün Burdur Belediyesi Cumhuriyet Yaşam Merkezi nde gerçekleştirildi.

Toplam 178 Delege içinde 150 oy kullanıldı bunların 135 i geçerli 15 i boş oy olarak kayıtlara geçti. Mevcut İl Başkanı İzzet Akbulut tek aday olarak girdiği listeyle Burdur Chp İl Başkanı seçildi.

Burkent Cumhuriyet Yaşam Merkezinde gerçekleşen İl Kongresine Genel Başkan Yardımcısı CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcısı, Bülent Tezcan, CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, Antalya Milletvekili Aydın Özer, CHP Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, İYİ Parti ve Saadet Partisi il başkanları, CHP Burdur Merkez ve İlçe Başkanları, CHP Burdur Kadın Kolları Başkanlığı, CHP Burdur Gençlik Kolları Başkanlığı, CHP İl ve İlçe örgütü yönetimleri, CHP İl ve İlçe den partililer ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede divan Başkanlığına seçilen Genel Başkan Yardımcısı CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in kongrenin açılış konuşmasını yaparak hükumete yüklendi.

Özel konuşmasında iktidara yüklendi CHP’nin İş Bankası hisselerinin devri hakkında açıklama yapan Özel, “Buna daha önce de tenezzül etmişlerdi. Bu tartışma ilk çıktığında Kılıçdaroğlu Man Adası davasını açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra ‘İş Bankası’nın hisseleri hazineye devredilecek’ denilmişti. Genel Başkanımız en son salı günü bunu gündeme getirmişti. Bu bir nasıra basma meselesi ve Bu Atatürk’e saygısızlık ve hukuk tanımazlıktır.” ifadelerini kulandı

Özel İş Bankası ile de  “CHP İş Bankası’nden bir kuruş bile almamıştır. Şimdi yaptıkları bu açıklamalara karşı bize ne yapacaksınız derseniz, biz arkamızdaki halkın gücüne güveniyoruz. Buyursunlar buradan hodri meydan diyoruz.”dedi.

CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, CHP Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Antalya Milletvekili Aydın Özer ve CHP Genel Başkan Yardımcısı, Bülent Tezcan , önceki dönem Chp milletvekili Mustafa Balbay’da kongrede konuşma yaptılar.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Burdur Haber Sitesi Tüm Hakları Saklıdır Olay15.com