Son Dakika
16 Haziran 2021 Çarşamba

Burdur Yeşilova Kavak Merkezli Deprem Korkuttu

23 Temmuz 2018 Pazartesi, 08:43

Kandilli Rasathanesi’nden alınan bilgiye göre Burdur -Yeşilova  Kavak köyü merkezli bir deprem meydana geldi. Büyük depremin ardından büyüklüğü 1.5 ila 2 arasında 4 deprem daha kaydedildi. Ardından Antalya merkezli bir deprem daha kaydedildi.

Depremle ilgili yeni bilgiler gelmeye başladı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan bilgiye göre Burdur -Yeşiova Kavak merkezli bir deprem meydana geldi.

Kavak-Yeşilova merkezli saat 05.40’ta meydana gelen deprem yerin 5 kilometre altında meydana geldi ve büyüklüğü 4.7 olarak ölçüldü.

İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesinde ise saat 05.40’ta meydana gelen depremin merkez üssü Yeşilova olarak belirtilirken büyüklüğü ise 4.6 olarak açıklandı. Depremin derinliği ise 7 kilometre olarak ölçüldü.

Burdur Yeşilova merkezli 4.6 büyüklüğündeki depremin ardından 2.0, 1.5, 1.6 ve 1.5 büyüklüğünde 4 deprem daha meydana geldi. Depremde herhangi bir mal ya da can kaybı yaşanmadı.

Hemen hemen bütün ilçelerde hissedilen deprem nedeniyle halk panik yaşadı. Muhtar Mehmet Acar, köyde herhangi bir zarar olmadığını ifade etti. AFAD ise tedbir olarak bir ekip çıkardığını bildirdi.

Bir deprem de Akdeniz’de

Öte yandan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre saat 05.54’te de Akdeniz merkezli bir deprem meydana geldi. Yerin 31 kilometre altında medana gelen depremin merkez üssünün Kumluca’ya 46 kilometre uzaklıkta olduğu belirtilirken sarsıntının büyüklüğü 3.5 olarak ölçüldü.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Burdur Haber Sitesi Tüm Hakları Saklıdır Olay15.com