Son Dakika
16 Haziran 2021 Çarşamba

Burdur’da Dürüstlük Marketi Açıldı

11 Şubat 2018 Pazar, 23:25

 

Burdur merkez Kemal Solmaz Ortaokulu’ndaki kantinin kapanması üzerine Değerler Eğitimi dersi kapsamında okul koridoruna kasiyeri olmayan ‘Dürüstlük Marketi’ açıldı. Dürüstlük marketinden alışveriş yapan öğrenciler parasını ‘Kasa’ yazılı kutunu içine atarak raflardan istediği ürünü alabiliyor.

 

Öğretmen Hasan Hüseyin Suna, Okulumuzda kantinimiz kapanınca öğrencilerimiz ihtiyaçları için çevredeki bakkallara gitmek istedi. Okul dışına çıkmaları da tehlikeli olabileceği için şubat ayında Değerler Eğitimi konusu da güvenilir olmaktı biz de böyle bir proje düşündük. Okul Müdürümüz Mustafa Arik ve rehber öğretmenimiz Seda Erçin’in teklifiyle böyle bir uygulama başlattık. Öğrencilerimiz çok memnun oldu. İhtiyaçlarını buradan karşılıyor, okul dışına çıkmamış oluyorlar. Kendilerine güvendiğimiz için bunu yaşayarak öğrenmiş oluyorlar dedi.

5’inci sınıf öğrencisi Aybüke Yıldırım, Uygulamadan memnunum. Rahat şekilde alışverişimizi yapabiliyoruz, çeşit bol. Bu uygulama öğretmenlerimizin bize güvendiğini gösteriyor diye konuştu.

6’ncı sınıf öğrencisi Afra Keskin, Kantinimiz kapanmıştı. Bu kantinin açılması çok güzel oldu dedi.

Bayram Mert Altaş da Bu projeyi çok beğeniyorum. Çünkü öğretmenlerimiz bize güveniyor diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Burdur Haber Sitesi Tüm Hakları Saklıdır Olay15.com