Son Dakika
16 Haziran 2021 Çarşamba

CHP Merkez İlçe Başkanı Oğuzkan; Sevgili “Kırmızı Kurdeleli Başkan” !

23 Mart 2018 Cuma, 11:02

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan AK Parti Merkez ilçe başkanı Murat Akbıyık’a “Bu halk bunun hesabını sizden sormaz mı? Burdur halkını yanıltma ustaları olarak sizler, “Ali Cengiz” oyunlarını 10 yıl boyunca en iyi şekilde oynadınız, şimdi sizleri ciddiyete davet ediyorum. Sevgili “Kırmızı Kurdeleli Başkan”dedi.

CHP Merkez İlçe başkanlığının açıklaması şu şekilde,

“Çok değerli Burdur halkı ve basınımızın değerli temsilcileri;

Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti’nin 81 ilinden birisi olan Burdur’umuzun Belediye Başkanı’nın adı Ali Orkun Ercengiz’ dir.

Sevgili “Kırmızı Kurdeleli Başkan”, neresinden başlasak acaba…

Anladık, görev verildi ve saldırıp Belediye Başkanımızı yıpratın denildi. Ama biraz tutarlı olmanızı, en azından “Mali Müşavir” olarak zarar eden bir işletmenin kapatılmış olmasını, yıllarca hiç bir yatırım, tadilat ve düzenleme geçirmeden bu duruma geldiğini çok iyi bilmeniz gerektiğini düşünüyoruz.

2004 ten 2014 e kadar CHP’ li belediyeden devralarak Burdur Belediyesi’ nin mevcut yerde yaptıklarının üzerine tek bir ‘çivi’ bile çakmadan, tek bir şey koymadan “Susamlık Tesisleri” ni de Burdur’ u yönetemediğiniz gibi kötü yönetip işletemeyerek vatandaşımızın ayak alışkanlığını ortadan kaldırdınız ve sürekli zarar ettirdiniz.

Şimdiye kadar ‘kurdela’ gezdirmekten başka kaç defa “Susamlık Tesislerinde” yemek yiyip çay içtiniz, bunu da sormak isteriz..

Başkanımız Burdur’lu hemşerilerimizi gittiği her ortamda ziyaret etmiş ve onlarla fotoğraf çektirmekten imtina etmemiştir,hatta bunu basına bildirerek Burdur’umuza yatırım yapmaya işadamlarımızı davet etmiştir. Tabi ki bunu manidar bulmanız ‘kişi kendinden bilir işi’ atasözümüzü bizlere hatırlatmaktadır.

Batırdığınız şirketlerle ilgili sorulara henüz yanıt veremeden(!) elinizde ‘kurdela’ ile bir sokaktan bir sokağa gezerken isterseniz biz de size bir kaç soru soralım;

– Kepaze edip beceremediğiniz, sonra da ‘şark kurnazlığı’ ile İl Özel İdaresi’ ne devrettirdiğiniz, ‘uyuşturucu yuvası’ haline gelen “Kültür Merkezi” açılışını ne zaman yapacaksınız?

– Mesela yapmayın dediğimiz halde 3 sene önce yüzeceğimizi vadettiğiniz ‘ördek havuzunun’ açılışını ne zaman yapacaksınız?

– Yatırım yapmayan, olanı da satan siz iktidarınız boyunca Burdur’ a ‘Kamu Binaları’ dışında hangi yatırımı yaptınız?

– Sn. Valimizin onca teşviği ile Burdura Kütahya’ lı bir firmanın 2. Organize Sanayi Bölgesi’ne yapacağı yatırım da acaba sizin düşüncenizle şüpheli bir yanı var mıdır?

– Apar topar yıkıp, Burdur’umuzun çocuklarını spordan uzaklaştırdığınız ve yerine yapmayı beceremediğiniz “Kapalı Spor Salonu”nun açılışını ne zaman gerçekleştireceksiniz?

– 10 yıllık iktidarınızda, bizim hiç göremediğimiz ‘Bimtaş’ ve ‘Bahtaş’ şirketlerinin nerede batırdığınız belli olmayan paralarının hesabını vererek, bu paralarla(!) yatırımını yaptığınız yerlerin de açılışını yapacak mısınız?

Sevgili “Kırmızı Kurdelalı Başkan”, Susamlık pek yakında hizmete geri döndüğünde sizleri tam kadro orada bekleyeceğiz.

Bu arada sayın “Kurdelalı Başkan” ekibinizle birlikte sizleri belediyemize ait “Bimtaş Göl Tesisleri ve İstasyon Park” ta görmek isteriz.

Sayın Burdur kamuoyu, dün bir kısım insanımız böyle “kurdela” işleri ile uğraşıp, gündemden “Şeker Fabrikası”nın satışını düşürmek isterken, işine, emeğine sahip çıkan işçilerimiz fabrikaya ‘göz atmaya’ gelen büyük sermayedarları fabrikalarına almadılar. Bu esnada biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak işçilerimizin, fabrikamızın yanındaydık.

Tüm bunlar yaşanırken kurdela kesip adeta çocuk eğlendirenler yarın çocukları, torunları “Fabrika satılırken ne yaptın?” diye sorduklarında ne cevap verecekler?

Birilerinin siyasi ikballeri uğruna böyle bir tarihi hataya susmak ve ortak olmak vicdani midir?

Bu halk bunun hesabını sizden sormaz mı?

Burdur halkını yanıltma ustaları olarak sizler, “Ali Cengiz” oyunlarını 10 yıl boyunca en iyi şekilde oynadınız, şimdi sizleri ciddiyete davet ediyorum.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Burdur Haber Sitesi Tüm Hakları Saklıdır Olay15.com