Son Dakika
17 Haziran 2021 Perşembe

Genel Seçimler 24 Haziran’da

18 Nisan 2018 Çarşamba, 16:12

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dün yaptığı erken seçim çıkışının ardından, Türkiye‘nin merakla beklediği Erdoğan-Bahçeli görüşmesi saat 13.30 sularında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde başladı. Görüşme yarım saat sürdü ve 14.00’te sona erdi. Erdoğan “Erken seçim teklifine olumlu yaklaşıyoruz” dedi. Erdoğan erken seçim için 24 Haziran 2018 tarihini verdi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi kabul etti. Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki basına kapalı kabulü, saat 13.30’ta başladı. Tarihi erken seçim zirvesi yarım saat sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmesi saat 14.00’te sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15.30’da basın mensuplarına açıklama yapması bekleniyor.

İşte o görüşmenin fotoğrafları
İşte o görüşmenin fotoğrafları
Başbakan Binali Yıldırım ve AK Parti MYK üyeleri de Beştepe’ye, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

– Oldukça verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Tekliflerini değerlendirme fırsatı bulduk. 15 Temmuz siyasette yeni bir dönemin miladıdır. Ardından 29 gece boyunca tutulan nöbetler, milletin istikbaline sahip çıkma dirayetinin göstergesi olmuştur.

– Yönetim sistemi değişikliğini sayın Bahçeli’nin desteğiyle 16 Nisan’da hayata geçirdik. Türkiye hala eski sistemle yönetilmektedir. Yeni yönetim sistemine geçiş giderek aciliyet kazanmaktadır. Sayın Bahçeli’nin çağırısını enine boyuna müzakere ettik. Bu erken seçim teklifine olumlu yaklaşmamız konusunda görüş birliğine vardık.

Bahçeli 26 Ağustos demişti

MHP Genel Başkanı Bahçeli, TBMM’de partisinin dünkü grup toplantısında cumhurbaşkanı ve milletvekili genel seçiminin 26 Ağustos’ta yapılması önerisinde
bulunmuştu.

Bahçeli, konuşmasında, “26 Ağustos 2018 Pazar günü, yani Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruzumuzun yıl dönümlerinde, Türk milletinin yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem cumhurbaşkanı hem de milletvekili genel seçiminde Türkiye düşmanlarına hak ettikleri dersi vermesi en makul, en mantıklı, en akılcı, en demokratik yoldur” ifadesini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da Mecliste dün gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlarken, Bahçeli ile bir araya geleceklerini açıklamıştı. Öte yandan, Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi en son 18 Şubat Pazar günü kabul etmişti ve görüşme 45 dakika sürmüştü.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Burdur Haber Sitesi Tüm Hakları Saklıdır Olay15.com