Son Dakika
17 Haziran 2021 Perşembe

Gölge Etmeyin Başkan Su İşini Çözecek

19 Şubat 2019 Salı, 09:56

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, mahalle toplantıları kapsamında gerçekleştirdiği konuşmada; “Eğer DSİ Bölge Müdürlüğü Burdur’la ilgili içme suyu ve arıtma tesisini kısa vadede yapmayı düşünmüyorsa, Burdur Belediyesi olarak nitelikli içme suyunu Burdur halkımıza biz kazandıralım”  dedi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Pazar günü gerçekleştirdiği mahalle toplantısında Yeni, Yenice, Cemil ve Dere Mahalleleri  sakinleri ile bir araya geldi. CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, CHP İl Başkanı İzzet Akkaya ve vatandaşlar katıldı.

Beş yıl boyunca yapılan yatırım ve hizmetler hakkında mahalle sakinlerine seslenen Ercengiz, ‘’Yaptıklarımızı anlatacağız, yapamadıklarımızın hesabını vereceğiz”dedi.

Son günlerde gündem konusu olan nitelikli içme suyu hakkında da vatandaşı bilgilendiren Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yaptığı konuşmada “2015 yılında Sayın Bakan Veysel Eroğlu’nu ziyaret ettik. O zaman seçimden önce söz vermişti Burdur’a,  içme suyu sorununu çözeceğiz demişti. Sözünü hatırlattık ve kendisi de sözünün arkasında durmaya kararlıydı.  2015 yılında DSİ 18. Bölge Müdürlüğü  ile Burdur Belediyesi adına imza attık. Bu işi yapacak, bitireceklerdi. Çeşmeden nitelikli su aktığı günden itibaren,  Burdur halkı olarak biz de DSİ Bölge Müdürlüğü’ne uzun vadeli düşük faizli bir borçlanma ile bu borcumuzu ödeyecektik. Pompalar değişti, İsale hattı  değişti ve depomuzun bir tanesi yapıldı. Ağustos ayında ekonomik çalkalanma başladı ve DSİ yatırımı öteledi, çalışmaları  durdurdu.  Şimdi Buradan söylemek istiyorum, DSİ 18. Genel Müdürlüğü ile de yazışacağız. Eğer DSİ Burdur’la ilgili içme suyu ve arıtma tesisini kısa vadede yapmayı düşünmüyorsa, bugüne kadar yaptığı işleri bize teslim etsin. Biz teşekkürümüzü edelim, borçlanmamızı yapalım ve arıtma, yumuşatma tesisimizi Burdur Belediyesi olarak en kısa zamanda yapacağımız ihalelerimizle biz yapalım.  Burdur’umuzun nitelikli içme suyunu Burdur Halkımıza, kazandıralım. Bunun başka yolu kalmadı.” Şeklinde konuştu. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Burdur Haber Sitesi Tüm Hakları Saklıdır Olay15.com