Son Dakika
16 Haziran 2021 Çarşamba

Isparta Kafeler Caddesi Kepenk Kapatıyor!

30 Mart 2018 Cuma, 13:27

ISPARTA Kafeler Caddesi ile birlikte kentteki tüm kafe sahipleri işyerlerini Pazartesi günü 1 günlüğüne kapatma kararı aldı.

İşyeri sahipleri son dönemlerde gün içersinde defalarca tekrarlanan denetimler dolayısıyla kapatma kararının ana nedenlerinden olduğunu vurguladı.

İŞTE ORTAK AÇIKLAMA

Bizler, tüm modern dünya ülkelerinde olduğu gibi yaş cinsiyet, sınıfsal ve kültürel farklılık gözetmeden, bireylerin birbiri ile buluştuğu, iletişim kurduğu, sosyalleşme olgusunun gerçekleştiği, gündelik stresli yaşamdan kaçış yeri olan hizmet sektörü işyerleri sahibi olarak aşağıda belirtilecek nedenlerden dolayı 1 günlüğüne işyerlerimizi kapatma kararı almış bulunmaktayız.

Öncelikle bizler, Isparta ekonomisinde çoğu öğrenci olmakla birlikte binlerce bireye istihdam sağlamaktayız. Son dönemlerde gün içersinde defalarca tekrarlanan müşterilerimizin de tepkisini çeken denetimler kapatma kararımızın ana nedenlerindendir. Babacan tavırlı memurlar haricinde sayıca az olan bir kısım devlet memurları hizmet sektörü esnafına’ zanlı’ gibi davranmaktadır. İşyerlerine girişlerde kibar olmaktan çok öte koşarak işyerlerimize girilmekte ve müşterilerimiz korkutulmaktadır.

Polis vaziyeti ve selahiyeti kanunu ilgili maddeleri gereğince kolluk tecrübesine ve içinde bulunan durumdan edindiği izlenime dayanan makul bir sebebin bulunması durumunda kimlik kontrolü yapılacağı bildirildiği halde, siz değerli müşterilerimizin tamamının kimliklerinin toplanılarak saatlerce süren kanun ve yönetmeliklere aykırı GBT uygulamaları yapılmaktadır. Tüm Türkiye’de ilgili kamu personeli tarafından yönetmelikler yorumlanırken kenarları açık ve tente sistemi altında işletmelerin sigara içilmesine müsaade edilirken, her yönü açık sigara balkonunda dahi sigara içirtilip içirtilmeyeceği konusunda işletmelerimize her gelen denetimci farklı görüş bildirerek mağduriyetlere neden olmaktadır.

Şehrimizde işsizlik, hava kirliliği, trafik ve ekonomik sorunlar olmak üzere çok ciddi sorunlar varken ilk sıranın kafeler ve hizmet sektörü olarak gösterilmesini kabul etmiyoruz. Millet olarak geçirdiğimiz birlik ve beraberliğimizin en üst düzeyde olması gereken bu zor günlerde ceza yazabilmek için müşterilerimizin içersinde çöplerimizin kanuna aykırı aranmasına kadar varan davranışları haketmiyoruz.

Seçim zamanı oy istemek için gelen ve başka zaman uğramayan sayın milletvekillerinin siyasilerin, sorunlarımızı aktaramadığımız il idarecilerimizin iş yerlerimizi ziyaret edip sorunlarımızı dinleyeceği umuduyla sesimizi duyurabilmek için alınan 1 günlük işyeri kapatma kararı nedeni ile mağduriyet yaratmış isek tüm halkımızdan ve müşterilerimizden özür dileriz.açıklaması yapıldı

Burdur için de aynı sorunların yaşandığı,ancak işletme sahiplerinin bir türlü birlik beraberliği sağlayamadığı ve birbirlerini şikayet ettiği biliniyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Burdur Haber Sitesi Tüm Hakları Saklıdır Olay15.com