Son Dakika
16 Haziran 2021 Çarşamba

Makü Teknokent Açıldı

22 Kasım 2017 Çarşamba, 21:55
Birçok İlde Üniversiteler bünyesinde kurulan Teknokentler, Üniversitelerin, sanayici ve girişimcilerin bir arada araştırma, geliştirme ve inovasyon çalışmalarını sürdürdükleri, katma değerli ürünler ortaya çıkarılması noktasında, karşılıklı bilgi akışları ve teknoloji transferlerinin yapıldığı araştırma ve iş merkezi olarak faaliyetlerini sürdürmekteler.
İlimizde de bu doğrultuda çalışmalar yapmak üzere, üniversite-sanayi işbirliğini artırmaya yönelik taraflar arasında sinerji oluşturması ve katkı sağlaması için 2014’te kuruluş çalışmalarına başlanan MAKÜ-BAKA Teknokent A.Ş.  Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal Yerleşkesinde faaliyetlerine başladı.
Bugün yeni Teknokent hizmet binasında yapılan toplantıya yönetim kurulu başkanı MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, yönetim kurulu üyeleri Vali Şerif Yılmaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik katıldı. BAKA Genel Sekreter V. Abdullah Madenci ve teknokent idari personeli de toplantıda hazır bulundu.
Toplantının başında MAKÜ-BAKA Teknokent A. Ş. Genel Müdürü Yrd.Doç.Dr. Gökhan Yılmaz tarafından Teknokent’in çalışmaları ile ilgili sunum yapıldı. Sunum’un ardından Teknokent Mermer – Doğaltaş Analiz ve Ar&Ge Laboratuvarı projesi, Teknokent İdari Bina İnşaatı, Teknokent İdari Bina ofis kiralama bedelleri ile ilgili Teknokent Şube Müdürleri Yrd. Doç. Dr. Zuhal Akyürek ve Öğretim Görevlisi Veli Sipahi tarafından yönetim kurulu üyelerine bilgi verildi.
Toplantı gündemde yer alan maddelerin görüşülerek karara bağlanmasının ardından görüş ve önerilerin sunulmasıyla sona erdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Burdur Haber Sitesi Tüm Hakları Saklıdır Olay15.com