Son Dakika
16 Haziran 2021 Çarşamba

Şefler MAKÜ’lü Öğrencilerle Buluştu

26 Nisan 2019 Cuma, 16:21

MAKÜ Beslenme ve Diyet Topluluğu’nun düzenlediği “Diyetisyen Adayları Türkiye’nin Saygın Şeflerini MAKÜ ile Buluşturuyor” temalı etkinlik kapsamında Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünde gerçekleştirildi.

Mesleki eğitimini yurt dışında alıp İtalya’da öğretim görevliliği yapmış olan Şef Çağrı Burak Sağlam Akdeniz diyeti ve detoks hakkında bilgi paylaşımında bulunup, ülkeler arası beslenme şekilleri arasındaki farklılıklar ve bunun sonuçlarından bahsetti.

Davetlilerden Şef Çağatay Ateş, ise öğrencilerle birlikte gastornomide sürdürülebilme ile öğrencilere notlar verdi. Ayrıca bazı yemek ve tatlı türlerini birlikte hazırlayarak mesleki bazı incelikleri etkinliğe katılan misafirlerle paylaştı ve ortaya çıkan ürünlerin tadım işlemleri gerçekleştirdi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı olan Doç. Dr. Ahmet Hulisi Dinçoğlu ise katılımcı şeflere teşekkür ederek Sağlıklı yaşamın temel gerekliliği olan beslenmenin öneminden bahsetti. Donanımlı öğrencilerin yetişmesi konusuna değinen Dinçoğlu, toplumun bu konuda doğru bilgilere ulaşabilmesi için, alanında kendini kanıtlamış uzmanlarla bu tür etkinliklerin gerçekleştirilmesinin önemli olduğuna değindi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Burdur Haber Sitesi Tüm Hakları Saklıdır Olay15.com