Son Dakika
16 Haziran 2021 Çarşamba

YSK’dan son dakika ‘İYİ Parti belgesi’ iddialarına yanıt!

19 Nisan 2018 Perşembe, 22:57

Erken seçim kararı sonrası Meral Akşener’in partisi İYİ Parti’nin seçime girip giremeyeceğine tartışma konusu olurken, sosyal medyada ortaya çıkan bir belge kafaları karıştırdı. İddialar üzerine YSK’dan son dakika açıklaması geldi.

Erken seçim kararının alınmasının ardından “İYİ Parti seçimlere katılabilecek mi?” sorusunun cevabı merak ediliyordu. İYİ Parti’nin 24 Haziran 2018’de yapılacak seçimlere giremeyeceğine dair sosyal medyada yayımlanan belge, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) internet sitesinden yapılan yazılı açıklama ile yalanlandı.

Erken seçim kararı sonrası İYİ Parti’nin seçime girip giremeyeceği tartışma konusu olurken, sosyal medyada yayımlayan bir belge ortalığı karıştırdı. YSK’dan sızdırıldığı iddia edilen belgede, ‘İYİ Parti’nin 24 Haziran 2018’de gerçekleşmesi planlanan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilli Genel Seçimleri’ne katılması Siyasi Partiler Kanunu 36’ncı maddesi ve 2298 sayılı yasa uyarınca uygun görülmemektedir” ifadelerine yer verildi. Bunun üzerine YSK’nın resmi internet sitesinden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Sosyal medyada, Adalet Bakanlığına hitaben İYİ Parti’nin seçime katılıp katılamayacağına ilişkin Sadi Güven imzalı bir yazı dolaşmaktadır. Başkanlığımızca Adalet Bakanlığı’na bu konuda herhangi bir yazı yazılmamıştır.” DHA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Burdur Haber Sitesi Tüm Hakları Saklıdır Olay15.com